Dlouhodobě se vede v Chodově diskuse, jak nastavit spravedlivě rozdělování dotací jednotlivým organizacím. Výbor pro volný čas si to vzal jako hlavní úkol a navrhl nová pravidla přerozdělování podpory od města. „Organizace dostanou maximálně dvojnásobek toho, co na rok vybírají od svých členů,“ uvedl starosta města Patrik Pizinger.

Ten současně připustil, že pro některé instituce to může znamenat problémy. „V případě, že se ukáže, že propad by byl velký, budeme to individuálně řešit a pomůžeme rok 2018 překlenout. Od roku 2019 ale už budeme dotace rozdělovat striktně podle pravidel,“ upozornil starosta.

O milion se v letošním roce podělí 13 organizací. Mezi příjemce tradičně patří například TJ Spartak Chodov, TJ Batesta Chodov, ŠAK Chodov, BVC Chodov, karatisté, skauti či hasiči. „Chodov mládežnický sport podporuje, vidí v tom mimo jiné jednu z účinných metod prevence kriminality,“ poznamenal mluvčí Chodova Martin Polák.

Co se týká podpory jednotlivých kulturních a sportovních akcí, kterých se připravuje zhruba 52, peněz se dočkají například stále oblíbenější akvatrhy, Rock Chodov či akce Herničky Bublina.