Návštěvníci několika sokolovských předprázdninových akcí – Hurá, prázdniny či Rockování na závěr, mohli slyšet mimo jiné také sokolovskou hudební skupinu Friday. Tento pop– rockový boyband hraje ve složení: Filip Koryta – zpěv, basa; Tomáš Vyrobik (Vyrus) – kytara, vokály; Lukáš Patejdl (Kvíňák) – kytara, vokály – a Roman Manoch – bicí. Zde Vám přinášíme rozhovor se dvěma členy této kapely - Filipem a Vyrusem.

Jak byste svoji skupinu představili?
Filip: Ahoj, my jsme Friday, emotivní písničkáři ze Sokolova a Královského Poříčí.
Vyrus: Upřímně, chceme to dotáhnout hodně daleko. A to se neobejde bez každodenního cvičení na svůj nástroj, tudíž se hudba stala rutinou, a proto – říct, že jsme skromní, by byla lež.

Koho a kdy napadlo založit kapelu?
Filip: Myslím, že nápad založit kapelu dostal téměř každý. Proto je tu teď přemnoho skupin a jen těžko se v nich orientuje. Některé mají dokonce 68 kytar.
Vyrus: Já jsem kapelu založit nechtěl, a proto hraju ve Friday.

Máte nějaký hudební vzor?
Filip: Vzorů máme tolik, že by bylo na dlouho je vypisovat, proto vyberu jen jedno jméno: Michal David. Bez nadsázky. Největší hitmaker 20. století v Československu a Itálii.
Vyrus: Samozřejmě také nemám jen jeden vzor, proto by byl hřích napsat jen jedno jméno. Jaromír Jágr.

Jak vypadal váš první koncert? A co ty další?
Filip: Náš první koncert byl parádní, zlá show a moc hodní lidé, hodně lidí, kteří se na nás přišli podívat. Po hudební stránce to bylo taky hodně zlý.
Vyrus: Vzpomínám na to jako na jeden z nejkrásnějších koncertů, atmosféra byla nezapomenutelná a tento koncert jen tak nějaký další nepřekoná.
Filip: Další koncerty se taky povedly, ale možnosti už nebyly tak velký jako na prvním.

Máte internetové stránky?
Filip: Na internetu je spousta serverů, kde se o nás něco dozvíte – Bandzone, kvrm, mkmb, ale vlastní web nemáme, a to hlavně, především a jen z finančních důvodů.
Vyrus: Myslím, že odpovídat dvakrát na tuto otázku by bylo směšné.

Kde vás můžeme v létě vidět a hlavně slyšet?
Filip: Můžete nás vidět i slyšet. A to na více místech. Jakmile začnou prázdniny, objedeme pár klubů a festivalů v Karlových Varech, Hradci Králové a Jáchymově. Pár akcí je ještě v jednání.
Vyrus: Souhlasím.

Marcela Čermáková

Více si přečtete ve čtvrtečním vydání Sokolovského deníku.