Zábavné čtení se špetkou bulváru. Takový má být rozhovor, který do svého prvního letošního vydání novin zařazuje redakce Sokolovského deníku. Jeho snahou je pobavit, třeba i rozesmát, ale hlavně ukázat vybrané osobnosti našeho regionu v trochu jiném světle, než bývá během prací nabytého roku zvykem. Pro tento případ jsme sáhli po typech se smyslem pro humor a se schopností nebrat se za všech okolností příliš vážně.

Také otázky mají zvláštní charakter. Ačkoli by se na první pohled mohli zdát směšné, možná i banální, je v nich ukryto mnohem více. A kdo nevěří, může si na ně zkusit odpovědět sám. Tady jsou.

1. Měli jste v dětství nějakou přezdívku? Zůstala vám i v dospělosti?
2. Podělte se prosím se čtenáři o svůj největší trapas.
3. Jaké ženy/muži se vám líbí? Můžete mluvit o povaze i tělesných přednostech.
4. Dáváte si do Nového roku nějaké předsevzetí? Pokud ano, jaké?
5. Vlastníte nějaké domácí zvíře? Případně jaké byste chtěli?
6. Existuje nějaký dárek, který neustále hledáte pod vánočním stromem?
7. Co pro vás znamenají Vánoce?
8. Jaký film vás v poslední době nejvíce pobavil?
9. Chtěl/a byste si někdy vyzkoušet práci novináře?
10. Máte do nového roku nějaký vzkaz pro naše čtenáře?

Daniela Drobečková, ředitelka Městské knihovny v Sokolově:

1. No, tak to si vzpomínám, že na základní škole jsem byla Josefka (ta od hajného Robátka a jelena Větrníka) a už ani nevím proč… Pak už jsem asi nikdy žádnou přezdívku neměla.

2. Nevím, jestli byl zrovna největší… Bylo to v době, kdy jsem se jela poprvé představit do rodiny k mému manželovi. Byli jsme slavit Silvestra a když jsme se nad ránem vraceli „společensky unavení“, tak jsem jim doma utrhla prkýnko u WC. No ale nakonec si mě i přesto vzal…

3. Pro mě je asi nejdůležitější, aby měl muž smysl pro humor a byla s ním legrace. Na vzhledu tak moc nezáleží… líbí se mi třeba Brad Pitt a David Beckham (to byl vtip).

4. Do Nového roku si dám tak maximálně předsevzetí, že si už nebudu dávat žádná předsevzetí. Protože já žádná svá předsevzetí stejně nikdy nedodržím.

5. Vlastníme 7 sklípkanů, příležitostně dočasně nějaké cvrčky, dále 12 rybiček, andulku a osmáka. A možná se budete divit, ale žádné zvíře bych už ani případně nechtěla.

6. Nehledám pod stromečkem krabice s dárky. Jen proboha doufám, že tam nebude žádné zvíře – nedávno jsem se ve zverimexu neprozřetelně zmínila, že „ten chameleon je docela roztomilé zvíře“. (odpověď pochází ještě z předvánočního období. pozn. red.)

7. Vánoce jsem měla moc ráda jako dítě. Teď na nás útočí už od října v obchodech a v televizi, všude předvánoční stres a nervy… Ano, mám Vánoce ráda.

8. V kině se mi moc líbily Vratné lahve a v televizi jsem se hodně dobře pobavila u filmu Nekecej a pádluj.

9. No asi ne… Když vidím, jak mi dává zabrat tahle anketa… (úsměv)

10. Tak samozřejmě bych jim všem chtěla do nového roku popřát hodně, hodně zdraví, štěstí, lásky, spokojenosti a také aby jim každý den v novém roce přinesl aspoň jeden důvod k úsměvu.