Zábavné čtení se špetkou bulváru. Takový má být rozhovor, který do svého prvního letošního vydání novin zařazuje redakce Sokolovského deníku. Jeho snahou je pobavit, třeba i rozesmát, ale hlavně ukázat vybrané osobnosti našeho regionu v trochu jiném světle, než bývá během prací nabytého roku zvykem. Pro tento případ jsme sáhli po typech se smyslem pro humor a se schopností nebrat se za všech okolností příliš vážně.

Také otázky mají zvláštní charakter. Ačkoli by se na první pohled mohli zdát směšné, možná i banální, je v nich ukryto mnohem více. A kdo nevěří, může si na ně zkusit odpovědět sám. Tady jsou.

1. Měli jste v dětství nějakou přezdívku? Zůstala vám i v dospělosti?
2. Podělte se prosím se čtenáři o svůj největší trapas.
3. Jaké ženy/muži se vám líbí? Můžete mluvit o povaze i tělesných přednostech.
4. Dáváte si do Nového roku nějaké předsevzetí? Pokud ano, jaké?
5. Vlastníte nějaké domácí zvíře? Případně jaké byste chtěli?
6. Existuje nějaký dárek, který neustále hledáte pod vánočním stromem?
7. Co pro vás znamenají Vánoce?
8. Jaký film vás v poslední době nejvíce pobavil?
9. Chtěl/a byste si někdy vyzkoušet práci novináře?
10. Máte do nového roku nějaký vzkaz pro naše čtenáře?

Josef Pavel, hejtman Karlovarského kraje:

1. Vlastně ani ne, vzhledem k mému „dvojímu“ jménu se na mně kamarádi vyřádili i tak dost.

2. Napadá mě teď jedna příhoda z Kraslic, kam jsem byl pozván snad ještě jako primátor Karlových Varů. Při příjezdu se mě ujali pořadatelé, a že mi musí představit hvězdu večera – byla jí drobná brunetka, a já na ni od boku vypálil: „Tak vy to dneska moderujete?“ Samozřejmě jsem se netrefil, byla to zpěvačka Anna K., prostě jsem ji tehdy nepoznal. Myslím, že první dojem jsem prostě nezanechal zrovna nejlepší.

3. Brunetky - chytré, s přehledem o světě kolem sebe, ženské „od rány“. Tiché, nesmělé romantické typy mě někdy spíš přivádí do rozpaků.

4. Ano, dávám. Chci si žárlivě hlídat to málo svého volného času co mám a věnovat ho co nejvíc sportu a rodině. Alespoň tolik, co letos. Příští rok nás čekají krajské volby, takže to bude cíl asi hodně těžký.

5. Dříve jsme mívali dva psy, ale v současné době s námi žijí jen dvě kočky mé dcery.

6. Ne, nemohu říci, že bych léta něco marně hledal pod stromečkem. Jsem spokojený.

7. Zcela mimořádné období v roce. Bývá brzo tma, zima zahání člověka dovnitř do tepla, a paradoxně tak činí období „velkých nocí“ vlastně velice útulným. Je to doba zvolnění, člověk má možnost přerovnat si myšlenky, přemýšlet nad uplynulým rokem, přemýšlet nad rokem přicházejícím, nad sebou i nad ostatními.

8. Musím říct, že do kina se příliš často nedostanu, ale nedávno jsem se s dcerou díval na Deník Bridget Jonesové, a opět mě dostal – je to nejen výborná komedie, ale i lidsky hezký film.

9. No, myslím, že někdy si jí trochu zkouším – když se dočtu nebo doslechnu o kraji něco, v čem chybí nějaká důležitá informace, snažím se sebrat a utřídit co nejvíc relevantních podkladů a do uzávěrky stihnout reagovat…

10. Chtěl bych snad jenom popřát hodně štěstí a dobré nálady do nového roku. Prostě, to nejlepší. Nenechme se zastrašovat katastrofickými scénáři, které vytváří a hlásají někteří politici. Reformy, které začnou, prostě dávají smysl, a věřím, že za rok si budeme moci říct, jestli se tragické prognózy naplnily, nebo jestli šlo jenom o falešný poplach.