Zábavné čtení se špetkou bulváru. Takový má být rozhovor, který do svého prvního letošního vydání novin zařazuje redakce Sokolovského deníku. Jeho snahou je pobavit, třeba i rozesmát, ale hlavně ukázat vybrané osobnosti našeho regionu v trochu jiném světle, než bývá během prací nabytého roku zvykem. Pro tento případ jsme sáhli po typech se smyslem pro humor a se schopností nebrat se za všech okolností příliš vážně.

Také otázky mají zvláštní charakter. Ačkoli by se na první pohled mohli zdát směšné, možná i banální, je v nich ukryto mnohem více. A kdo nevěří, může si na ně zkusit odpovědět sám. Tady jsou.

1. Měli jste v dětství nějakou přezdívku? Zůstala vám i v dospělosti?
2. Podělte se prosím se čtenáři o svůj největší trapas.
3. Jaké ženy/muži se vám líbí? Můžete mluvit o povaze i tělesných přednostech.
4. Dáváte si do Nového roku nějaké předsevzetí? Pokud ano, jaké?
5. Vlastníte nějaké domácí zvíře? Případně jaké byste chtěli?
6. Existuje nějaký dárek, který neustále hledáte pod vánočním stromem?
7. Co pro vás znamenají Vánoce?
8. Jaký film vás v poslední době nejvíce pobavil?
9. Chtěl/a byste si někdy vyzkoušet práci novináře?
10. Máte do nového roku nějaký vzkaz pro naše čtenáře?

Renata Nečová, vedoucí občanského sdružení Střípky v Sokolově:

1. Bohužel neměla a těm co je měli jsem záviděla.

2. Potřebovala jsem novou fotografii na doklad a zašla tedy do jednoho fotoalbu, nechat se zvěčnit. Pan fotograf mě nasměroval do místnosti, kde viselo zrcadlo a poučil mě, že zde mohu překontrolovat svůj zevnějšek a až budu hotova, mám si sednout na židličku, on prý přijde a vyfotí mě. Uposlechla jsem pokynů, upravila se a sedla si ukázněně na židli. Pan fotograf přišel, usmál se a optal se zda-li si mi může sednou na klín. Užasla jsem co si to dovoluje a nadechla jsem se k nějaké rázné odpovědi. To už se ale pan fotograf smál od srdce a vysvětlil mi, že sedím u fotoaparátu a židle před objektivem zeje prázdnotou…

3. No přece ten co ho mám doma!

4. Nedávám, jsem hrozně netrpělivá, jak něco nejde hned tak jsem nervózní a uznejte že po deseti minutách cvičení postavu nezměním tak to radši nedělám. Má to obrovskou výhodu, nejsem zklamaná.

5. Ano, máme nádherné kotě, je to mazel a tím si nás totálně ochočil.

6. Tak to jste mě zaskočil, ale asi ne. Vlastně ano, poukaz na nějakou úžasnou dovolenou nejlépe na Maledivách. Jenže to bych zase měla po snu a snít je to nejkrásnější. Takže Ježíšku, děkuji Ti, že jsi na mě opět zapomněl.

7. Setkávání. Na štědrý den chodíme dopoledne s dobrovolníky do nemocnice popřát pacientům. Je to emočně náročné ale krásné, přesně o té lidské blízkosti jsou Vánoce.

8. Shrek třetí, jen mi bylo líto ostatních diváků v kině, můj smích je možná rušil.

9. Jeminkote jen to ne! Kdo by to četl?

10. Čtenářům bych ráda popřála hlavně štěstí, vždyť na Titaniku taky všichni byli zdraví!