Oblíbená hospůdka a oáza turistů z našeho regionu má šanci na záchranu. Stále více lidí totiž míří do lesů nad Březovou či k nedaleké kapličce. Po léta byli zvyklí využívat občerstvení v Kamenici takřka uprostřed lesů. Poslední roky objekt pouze chátrala a lidé se neustále obraceli na březovskou radnici, ať s tím něco udělá.

Dokud byl objekt soukromý, nezmohla Březová nic. Neustálé kolotoče rozhovorů či setkání se soukromým majitelem nikam nevedly. Podle vedení města proto následovalo jedno z velice významných rozhodnutí, kdy zastupitelé odsouhlasili odkoupení restaurace v Kamenici, a to za cenu 600 tisíc korun.

„Jedná se o první a základní krok ke znovuobnovení provozu této v minulosti tak oblíbené výletní hospůdky," řekl starosta Březové Miroslav Bouda. Náklady na opravu se odhadují na tři miliony korun. „Vše děláme na popud občanů či turistů, kteří se obraceli na březovskou radnici. A nejde jen o místní, ale ozývají se i takzvaně přespolní," upřesnil Bouda. Jeho slova potvrzují místní občané.

„Je to hospoda se stoletou tradicí. Pořádaly se zde společenské akce a sloužit může turistům i cyklistům. Konečně se vyřešily majetkové vztahy a doufám, že se dočkám znovuotevření hospůdky," říká jeden ze sousedů. 

Kromě toho se stává velmi oblíbeným procesí ke zdejší kapličce odkud je nádherný výhled do okolí. Kromě Kamenice spadá pod Březovou dalších pět přidružených obcí.