Nízké ranní teploty na začátku topné sezony donutily poskytovatele tepelných služeb na Sokolovsku začít neobvykle s přitápěním. Zatímco například v Kraslicích je ráno pět stupňů nad nulou, v nedaleké Šindelové klesly ranní teploty půl stupně pod bod mrazu.
V Chodově začala firma Marservis s přitápěním v pátek. „Radiátory se rozehřály, protože teploty přes noc klesly na 5 až 6 stupňů Celsia,“ uvedla jedna ze zaměstnankyň firmy.

Obdobně mluví i v Sokolově. „Sledujeme dlouhodobou předpověď a samozřejmě noční a ranní teploty. Přitápět jsme začali od pondělí. Jde jen o ráno, kdy lidé vstávají do práce a v bytech je zima. Nijak zvlášť však nepřetápíme,“ sdělil prokurista Sokolovské bytové Karel Rambousek. Jak dále dodal, topná sezona začala 1. září. Pokud by lidé chtěli teplo před tímto termínem, muselo by se ozvat více než padesát procent nájemníků a musely by být nízké teploty. V pondělí měli vlažné radiátory i lidé v Kraslicích. „Přes sobotu a neděli jsme rozjížděli systém a v pondělí začali přitápět. Ranní teploty se zde pohybovaly kolem pěti stupňů Celsia. Přes den se paneláky nestačí ohřát a v noci a ráno je lidem zima,“ konstatoval Zdeněk Všetečka z Kraslické městské společnosti.

Nízké teploty potvrdil i meteorolog Rudolf Kovařík ze Šindelové. „Uplynulý víkend byl nejstudenější. Poslední tropická hodnota byla první školní den. Den předtím bylo v Šindelové minus 0,5 stupně Celsia a za 24 hodin vyletěly teploty na jednatřicet stupňů. Tak velký klimatický skok je velmi ojedinělý. Za posledních třicet let tu byly pouze tři takové,“ řekl Kovařík. Dodal, že začátek měsíce září bývá s vyššími teplotami a až ke konci se vyskytují mrazíky. A to v celém Karlovarském kraji. Babí léto má trvat celý měsíc, ale bude klesat počet hodin slunečního svitu.

Obyvatelé žijící v panelových domech dodávky tepla uvítali.
„Při ranním vstávání do práce je to určitě příjemné. Máme malou dceru, a pokud jsou alespoň zavlažené radiátory, není doma taková zima. Přes den je sice slunečno, ale panelák se v této době nestačí dostatečně vyhřát,“ řekl Martin Blanický z Kraslic.