Oblíbená vodní plocha s kempem v okolí krásné krušnohorské přírody v blízkosti vzácných přebuzských rašelinišť je už léta v havarijním stavu. Obec se ho proto rozhodla na podzim vypustit a čekala, zda uspěje se žádostí o dotaci. Ta však nedorazila.
Smutní jsou nejen kempaři, rybáři, hospodští, ale i samotná obec, která má i další plány se samotným kempem.

Vypouštění rybníka, kterému se bortí hráz, sledovaly na podzim desítky lidí s vidinou, že ještě letos bude hráz opravena. To se ale podle starosty Šindelové Jaroslava Bendy nestane. Obec totiž nedosáhla na dotaci. „Bohužel nás tlačil termín. Protahovala se doba jednání s ostatními vlastníky pozemků, kdy například lesy poskytují pronájmy jen na pět lety. V podmínkách dotace ale musel být nájem desetiletý," řekl Benda. Naráží na to, že přehrada sice patří obci, avšak například přilehlá silnice právě Lesům ČR a asfalt na ní silničářům.

„Chceme o pomoc nyní požádat i kraj. Opravy by stály čtyři až pět milionů korun. Dva miliony máme připravené z našeho rozpočtu," doplnil. Benda jednoznačně řekl, že letošní sezóna bude nasuchu. Věřil přitom, že v květnu se začne Tajch, který se pyšnil tím, že v něm žijí raci a škeble, napouštět.

V brzké napuštění rybníka doufají i kempaři. „Jezdíme na Tajch určitě přes 30 let a o havarijním stavu hráze se mluví už dlouho. Snad bude rybník brzy napuštěný, protože jinak nemá cenu sem v létě jezdit," řekla kempařka Veronika Slabá, která tu pamatuje doslova hlavu na hlavě přímo v kempu. „To už bylo ale poslední roky minulostí. Obec by měla zapracovat i na jeho zvelebení. Chybí tu třeba kvalitní sociální zázemí nebo sprchy," doplnila. I na kemp však podle Bendy dojde. Obec prý má připravený projekt například na vybudování prostranství pro stání karavanů.