„Z hlediska křižovatky na Kluči lze hovořit o tom, že je ´notoricky´ známá pouze pro ´domácí´ řidiče. I když je na místě si položit otázku, jestli tomu opravdu tak je, neboť všichni ´domácí´ vědí, že křižovatka se nachází v mírné levotočivé zatáčce, a stalo se tu již mnoho dopravních nehod.


Dne 23. září v ranních hodinách se stala nehoda osobního vozidla, kdy byla poškozena část plotu u rodinného domu, který je hned za křižovatkou. Majitel tohoto domku asi ještě ani nestačil vyřídit všechny formality související s touto nehodou a už zde byla další. Dne 26. září kolem 15. hodiny osobní vozidlo doslova proletělo přes chodník na zahradu a byl zničen celý plot. V obou případech naštěstí nedošlo ke zranění žádných osob - nikdo nešel po chodníku a na zahrádce před domem rovněž nikdo nebyl. Ve druhém případě se auto zastavilo zhruba 2 metry od sloupu, na kterém je umístěn rozvaděč elektro. Místo nehod se nachází zhruba 100 metrů od domů s pečovatelskou službou na Kluči.


Co se týká situace na ulici 1. máje - přechody, parkování i autobusové zastávky - je vše schváleno příslušnými institucemi. Pokud bude ze strany občanů vznesen požadavek na úpravu rychlosti na této komunikaci, bude zaslána žádost na Policii ČR, Dopravní inspektorát Sokolov, a Městský úřad Sokolov, odbor dopravních agend. Tímto způsobem jsou vyřizovány požadavky ze strany občanů. Neukázněnost řidičů je řešena ze strany Policie ČR zvýšenou kontrolou a měřením rychlosti, které na ulici 1. máje proběhlo i několikrát v nočních hodinách.


Co se týká zařazeného převodového stupně, bude se muset pan Gašpar obrátit na odborníky z oblasti provozu vozidel na pozemních komunikacích,“ reaguje starosta.