Na úseky silnic s největší nehodovostí se do budoucna více zaměří dopravní policisté. Důvodem je fakt, že se podle statistiky za první čtvrtletí letošního roku zvýšil počet nehod, pod nimiž se podepsala nepřiměřená rychlost. Oproti stejnému období loňského roku stoupl o 18 na letošních 141.

„Budeme prostě více měřit,“ uvedl Milan Křimský, vedoucí dopravního inspektorátu. Tato statistická položka je ovšem jediná, která se meziročně zvýšila. Ve všech ostatních došlo podle Křimského slov k výraznému snížení. „Například celkový počet nehod klesl o 123 na letošních 653,“ řekl.
Nejčastější příčinou je podle Křimského nesprávný způsob jízdy (369 případů) následovaný už zmiňovanou nepřiměřenou rychlostí. Třetí nejčastější příčinou (101 případ) pak bylo od ledna do konce března nedodržení přednosti v jízdě.

Nejdůležitější statistickou položkou jsou však mrtví a zranění. Těch výrazně ubylo. Zatímco za první čtvrtrok roku 2007 zahynuli na silnicích Karlovarska tři lidé, letos zemřel jediný účastník dopravní nehody. Počet těžce zraněných klesl o čtyři, lehce zraněných pak o sedm.
A jedna pozoruhodná perlička na závěr: Ačkoliv se to podle každodenní policejní svodky nezdá, ubyl také počet motoristů, kteří usedli za volant pod vlivem alkoholu. Policisté doposud registrují na Karlovarsku osmadvacet takových případů, což je o tři méně než vloni.