Přítomnost Rytmuse způsobila v obci davové šílenství fanoušků. U Vřesové policisté odkláněli dopravu, nebylo možné projet. Řidič zaparkovali svá auta na hlavní a středem vozovky chodili fanoušci. Lidé měli problém dostat se do práce i z práce v Sokolovské uhelné, která je přímo naproti úřadu, kde se akce konala. Pořadatelé jen bezradně krčili rameny. Samotný Rytmus přiletěl na akci vrtulníkem.

Na sociálních sítích se rozjely debaty, které však nápad obce většinou chválily. "Lidé tančili a chovali se moc hezky. Hezká to byla akce starosty obce," píše jeden z nich v komentářích. Mezi místními je populární nejen Rytmus, ale i Jan Bendig. Ti co jeli autem obcí, už tak optimističtí nebyli. "Průjezd malou obcí trval dvacet mnut, pak to zastavili úplně. Objet se to dá, ale lidé co pracují v Sokolovské uhelné neměli šanci," říká další z nich. Spolu s Rytmusem vystoupili Jan Bendig, Vanesa Horáková, Igor Kmeťo či Kabát revival. Na to, že akci pořádá tak malá obec, byla poměrně megalomanská. Rozpočet na vítání léta ukrojil z obecní kasy milion korun. Starosta Jiří Sivák zprvu akci nechtěl hodnotil, pak se přeci jen alespoň trochu rozpovídal. "Bylo to celkem fajn, děkujeme všem vystupujícím i divákům. Kolik přišlo lidí nedokážu odhadnout, ale chovali se slušně a spořádaně, užili si to. Poděkovat bych chtěl i Policii ČR z Chodova za jejich spolupráci," říká starosta Vřesové Jiří Sivák. Na otázku, zda se tedy Vítání léta za jeden milion korun vyplatilo, odpovídat nechtěl. Zopakoval jen, že akce byla fajn a zavěsil.

Za podobné peníze pořádá největší město v okrese Den horníků, známy mezi lidmi jako Hornická pouť. Jde o největší kulturní akci v regionu kde se protočí během dne desítky tisíc lidí.

Známý je pro mnohé i případ, kdy si zpěvák Leoš Mareš nechal zaplatit od zlínského hejtmanství za vystoupení bezmála půl korun. Když zjistil, že jde o veřejné peníze, navrhnul tamnímu hejtmanovi, že vydělané peníze ponechá v kraji. Na sociální síti prohlásil, že společně vyberou nějaký útulek nebo organizaci, která se stará o potřebné.

| Video: Youtube