„Na tuto sobotu jsme si připravili velké překvapení. Kostel na Bublavě totiž rozezní hlas muzikálové zpěvačky Petry Peterové, která si zazpívá také několik duetů se zpěvákem a starostou obce Nový Kostel Oto Teuberem. Koncert začíná rovněž v 18 hodin,“ zve návštěvníky předsedkyně NF Ještěřice Miluška Merklová.

Ta si pochvalovala atmosféru prvního vánočního benefičního koncertu, který se konal ve Stříbrné. Vystoupili při něm loketští Roháči. „Koncert se moc povedl. Roháči jsou prostě pohlazením po duši. Bylo to velmi dojemné.“

A kolik přibylo na konto nadačního fondu? „Výtěžek ze vstupného, tedy to, co půjde následně na dary potřebným, je přesně 5365 korun. Výtěžek z prodeje svařeného vína a ručně dělaných ozdob činil 4725 korun, kdy tuto částku použijeme na provoz fondu. Celkem tedy činí výtěžek krásných 10 090 korun.“

V neděli 10. prosince se uskuteční poslední z tria vánočních koncertů. Ten bude patřit Triu Classic. To vystoupilo pro nadační fond již loni a diváky naprosto uchvátilo. Koncert začne v kraslickém kostele v 16 hodin. „Vstupné na každý z koncertů je symbolických 50 korun. Vždy hodinu před koncertem se mohou návštěvníci ohřát svařeným vínem nebo čajem a zakoupit si pro podporu nadačního fondu ručně vyráběné vánoční dekorace,“ poukázala.

Kromě benefičních vánočních koncertů chystá Nadační fond Ještěřice i akci přímo na Štědrý den. To nadšenci zdolají Štědroranní výklus. „Účastníci budou moci zdolat krátkou trasu libovolným stylem, kreativitě se meze nekladou. Po cestě obdrží vánoční ozdoby, které v cíli zavěsí na stromeček. Akce se koná od 9 hodin na náměstí T.G.M. v Kraslicích. Kdo nemá potřebu pohybu, může si krátit čekání na Ježíška popíjením svařeného vína, ochutnáváním vynikající rybí polévky a poslechem vánočních písní,“ dodala.