Všechno je to jen vymyšlený komplot a snaha mě zničit. Takovými slovy se brání bývalá ředitelka a zakladatelka pečovatelské služby Oáza klidu v Loučkách Sabina Fialková proti nařčení ze zpronevěry majetku. Jakékoli pomluvy razantně odmítá a hodlá se bránit třeba i u soudu. Nejdříve se ale chce blíže seznámit s celým případem.

„Ani sama nevím, co v tom policejním spisu je. Nahlédnu tam, až si mě na oddělení pozvou. Zatím jsem ale na neschopence,“ řekla včera rozrušeně Fialková. „Jediné, co mi je známo, tak jsem prý naše zařízení vytunelovala. To je však holý nesmysl,“ doplnila.

Konkrétní informace nezveřejnila ani policie. „Případ je ve fázi prověřování. Žádné obvinění jsme dosud nevznesli,“ uvedla mluvčí sokolovské policie Andrea Kávová. Více odmítla prozradit s tím, aby informace neovlivnily průběh vyšetřování.

Podle Fialkové je za vším úzká skupina lidí, kteří se snaží Oázy klidu zmocnit. „Holt jsem se obklopila špatnými osobami. Je to opravdu hrozné, roky se snažíte něco budovat a pak vám někdo řekne, už vás tady nechceme. A pak se dokonce objeví tohle nesmyslné trestní oznámení,“ prohlásila emotivně Fialková. „Už jsem se i spojila s právníkem a podávám trestní oznámení za pomluvy,“ dodala.

Místo ředitelky po Fialkové převzala Ilona Hanzlíčková. Také ona je celou věcí rozladěná. „Ještě jsem se z toho nevzpamatovala,“ reagovala včera. „V tuto chvíli vám ale nemohu sdělit více informací. Musím totiž počkat, jak se vysloví statutární orgán,“ poznamenala.

Podle informací Deníku by se údajná zpronevěra měla týkat přijatých dotací. Oáza klidu čerpá příspěvky například z rozpočtu Karlovarského kraje.