Ve dnech 3. až 10. listopadu se na Vysočině konalo šachové Mistrovství ČR juniorek a Polofinále MČR juniorů. Náš kraj reprezentovali Lukáš Vlasák ze Spartaku Chodov a Michal Holeš z Globalu Sokolov.

Lukáš odehrál výborný turnaj, když od samého počátku starším konkurentům byl více než vyrovnaným soupeřem. Tři výhry a remíza jej po čtvrtém kole řadily do vedoucí skupiny. Z té se následně odtrhl o půl bodu pozdější vítěz Cyril Ponížil, pronásledovaný „stíhací“ skupinou v čele s naším šachistou.

V 8. kole bohužel nedokázal dotáhnout do vítězného konce slibně rozehranou partii právě s Ponížilem, a remíza mu tak stačila na průběžné druhé místo. V posledním kole pak okusil hořkost jediné porážky, která jej stála medaili. Konečné 9. místo mezi juniory a 5. místo mezi dorostenci mu zajistily přímý postup do Polofinále MČR 2008/09.

Lukáš absolvoval turnaj bez trenéra, a tedy s vlastní přípravou, což je u hráče, kterému bude v prosinci čtrnáct let, potěšitelné.
Michalu Holešovi se nepovedl start do turnaje, s přibývajícími koly se však jeho hra výrazně lepšila a nakonec obsadil v konkurenci 75 šachistů 33. místo. Michal patří k nejpracovitějším mladým šachistům našeho kraje.