Ve Vintířově proběhl dne 24. prosince 2007 již 4.ročník soutěže o nejlepší štědrovečerní salát. Akci opět uspořádala kulturní komise obce ve spolupráci s místní hospůdkou VYKA majitele pana Petra Vystrčila.

V letošním roce přineslo v době od 12 do 14 hodin své vzorky celkem 33 uchazečů o pěkné ceny, což předčilo minulé ročníky, kdy se počet vzorků pohyboval kolem dvaceti. Po čtrnácté hodině přivítal pan Vystrčil všechny přítomné a vyzval tentokráte pětičlennou komisi, aby se ujala své práce. Komisi tvořili tři ženy a dva muži, z nichž dva členové patří svou profesí mezi odborníky cechu kuchařského.

Tak jako vloni byly některé vzorky pěkně nazdobené, ale bohužel toto hodnoceno nebylo. Hodnotitelé výrobků se zabývali ochutnávkou asi 45 minut a poté předali svůj výrok pořadatelům, kteří se ujali vyhlášení výsledků. V letošním roce bylo uděleno soutěžícím celkem pět cen a pan Vystrčil společně se starostou obce panem Ošeckým tyto postupně začali předávat vyhodnoceným.

Na pátém místě se umístil pan Lukáš Nimrichter, který si odnesl bonbonieru. Na čtvrtém místě se umístil, tak jako v loňském roce, pan Jiří Rajtura starší a odnesl si voňavou klobásku i s nožem na porcování. Na třetím místě se umístila slečna Kamila Vystrčilová a převzala pamětní stříbrný talíř a balení chutného moku.

Na druhém místě se umístila slečna Verunka Tvrdíková, která převzala z rukou starosty taktéž pamětní stříbrný talíř a k tomu pěkný dort, který určitě přišel vhod jako doplněk k vánoční stravě.

No a v závěru jsme se dopracovali k předání ceny za nejlepší výrobek soutěže v podobě velkého stříbrného pamětního talíře a maxi lahve červeného vína a toto bylo předáno slečně Zuzce Krupičkové z Chodova, takže nejlepší salát pocházel, tak jako vloni, z Chodova.

Potěšením pro nás může být to, že až tak z obce tato cena neodešla, protože vítězka je přítelkyní Vintířováka Libora Češky. Poté začaly vzorky salátů kolovat mezi účastníky, kteří hodnotili svými chuťovými buňkami a brali si tak zkušenosti pro další ročník, aby věděli, jakými dalšími doplňky své výrobky obohatit, aby hodnotící komise vybrala právě ten jejich výrobek za nejlepší.

Na závěr popřál starosta obce všem účastníkům příjemné prožití svátků vánočních a mnoho zdraví a štěstí do roku 2008. Účastníci se poté rozešli ke svým rodinám s tím, že příštího ročníku se znova zúčastní.