Podpořit celorepublikovou sbírku Postavme školu v Africe budou moci zítra lidé na Sokolovsku. A to konkrétně v Habartově, kde do ulic vyjdou členové tamního skautského střediska Junáka a budou vybírat příspěvky do zapečetěných kasiček.
„Lidé je potkají v době od 10 do 18 hodin. A myslím si, že je poznají velice lehce, protože budou mít na sobě typické skautské kroje,“ poznamenal organizátor sbírky v Habartově Lukáš Cupal.

Kdo se o projektu bude chtít dozvědět více, může ve středu zavítat do habartovského kulturního střediska. „V prostorách vstupní haly budeme promítat záběry z vybrané africké školy a předchozích ročníků této sbírky,“ zmínil Cupal. „Rád bych připomenul, že jedna kasička bude umístěná také v Základní škole v Krajkové,“ zdůraznil.

Loni sbírka na Sokolovsku vynesla 9 tisíc korun. V předchozím roce to bylo dokonce ještě o tři tisíce více.
„Tentokrát nepočítáme, že se vyberou tak velké sumy. Dříve se totiž chodilo v Sokolově a ten je přece jenom větší než Habartov. I tak se snažíme alespoň nějak pomoci a získat peníze na tuto dobrou věc,“ prohlásil Cupal.

A co se stane s příspěvky? Výtěžek sbírky poputuje na stavbu nové školy nebo dostavbu třídy k některé z již existujících škol v jižní Etiopii. Velikost školy bude ovlivněná celkovou částkou, kterou se podaří nashromáždit. Po dokončení projektu bude stavba předána tamní školské správě.
Sbírka Postavme školu v Africe je společným každoročním projektem společnosti Člověk v tísni a Junáka.