Habartovští junáci se pod vedením organizátora Lukáše Cupala jako jediní v Karlovarském kraji zapojili do charitativní akce Postavme školu v Africe.
Do ulic vyrazili v Habartově dvě dívky a dva chlapci z místního oddílu Junáku ve skautských krojích, se zabezpečenými kasičkami. Hlavní stanoviště Kateřiny Zvadové (II. ZŠ Sokolov), Jany Rodové, Williama Horváta a Štěpána Víta (ZŠ Habartov) bylo v předsálí Městského kulturního střediska v Habartově.

Zde chlapci a dívky zabezpečovali promítání filmů o Africe a poskytovali další informace o sbírce. Odtud vycházeli do ulic přesvědčovat o sbírce občany na ulici. Za malý příspěvek do kasičky získali občané nejen samolepku a nálepku, ale také informace, proč se akce koná.

Na jednu cihlu se počítá s příspěvkem 12 korun, za dvacetikorunu je přibližně 1,5 cihly a za 50 korun bylo možné koupit více než 4 cihly.

Výtěžek této dobročinné akce poputuje na výstavbu nových škol či dostavbu stávajících škol v Africe, konkrétně v jižní Etiopii. A proč právě Etiopie? Protože je jednou z nejchudších zemí na světě a s šedesátiprocentní negramotností. Do školy zde chodí jen zhruba polovina místních dětí a ve třídě není výjimkou ani 90 či 150 žáků. Nadace Člověk v tísni zde má vybudované zázemí, experty a také možnosti k vybudování projektů.

Charitativní dobročinnou akci je možné podpořit mimo jiné dárcovskou SMS ve tvaru – DMS AFRIKA, zaslanou na číslo 87777.

V. Marek