„Pořád to bolí. Manželka, rodina, známí, všichni jsou zdrceni,“ krčí Hnízdil rameny. Jak říká, musel sebrat pořádný kus odvahy, aby se na místo, kde bylo tělo příbuzného nalezeno, vydal. „Pokoušel jsem se ho najít sám. Ptal jsem se místních lidí, ale věděli jen přibližně. Nakonec jsem zašel na policejní stanici, kde mi ochotně pomohli,“ pokračuje Hnízdil. „Zrovna tam byl i policista, který inkriminovaný den sloužil. Vzali mě do lesa a přesné místo ukázali. Patří jim za to velké díky. Mohl jsem tak uctít švagrovu památku.“

Emotivní byl i pohřeb muže. Rodina převezla ostatky do Děpoltovic, kde T.H. dlouhá léta žil a měl tu desítky známých a kamarádů. „Žena chodí na hřbitov každý den, ráno, odpoledne i večer, zapaluje svíčky,“ pokračuje. Zdrcená je i šestaosmdesátiletá matka muže z Rotavy, která si nechce připustit, že byla nucena pohřbít vlastního syna.

Co se na místě mohlo stát? To je nejčastější otázka, jakou si rodina pokládá. Připomeňme, že muž, který má dvě dcery a syna, byl na místě nalezen s několika bodnými ranami. Zabil ho muž, s jehož expartnerkou už pět let T.H. žil. Podle policie ho měl do lesa vylákat na procházku. Pak ho tam ubodal.

„Pořád se nám přemítá v hlavách, co se stalo. Proč? Vždyť švagr byl takový pohodář. Policie zatím nemůže vzhledem k vyšetřování nic říct. Vždy jsme si mysleli, že něco takového se nám nemůže stát, že to uvidíme jen v televizi, kde nás to děsilo, a teď je Tonda pryč,“ doplnil.