Další oficiální web, který v rámci našeho letního seriálu budeme hodnotit, jsou stránky Nového Sedla.
Jsou na adrese www.mestonovesedlo, protože doménu novesedlo.cz má zaregistravanou někdo jiný. Tyto stránky jsou v podstatě prázné a jejich tvůrce pouze vyzívá kohokoliv, aby mu s nimi pomohl.
Ale zpět k oficiálním stránkám města. Na první pohled působí jejich design velmi stroze, bez výraznějších prvků či animací. Nabízejí dvě meny, jedno na horní liště, kde je asi nejdůležitějím odkazem ´úvod´, protože se z ostatních odkazů těžko vrací zpět. Podrobnější menu je na obvyklém místě v levém sloupci.
Samotný úvod toho příliš mnoho nenabídne. Slovo starosty přeje hodně zdraru v nadcházejím roce 2007, což je nyní v srpnu trochu opozdilé. Novinkou na úvodních stránkách je pak pozvánka na slavnosti města v září. Výzva městským organizacím o spolupráci na webu asi příliš ohlasů nevzbudila, protože tyto odkazy jsou zatím prázdné.
V sekci aktuality je pak poslední aktualita z února. To by asi chtělo vylepšit. A že to jde ukazuje odkaz kalendář akcí, kde je řada opravdu aktuálních nabídek.
Velmi dobře je zpracované představení samotného úřadu. Jsou zde přehledné kontakty na jednotlivé pracovníky včetně jejich fotografií. Aktuální jsou i zápisy ze zasedání městské rady či zastupitelstva, jsou zde i tak srpnová. Tato sekce je opravdu hodně vydařená.
Kvalitní nabídka všech dokumentů se ukáže i po kliknutí na odkaz úřední deska v pravém dolním roku.
Stránky nabízejí i stručnou historii města a také fotogalerii rozčlenenou do jednotlivých akcí.
Bohužel už se nikdo nic nedozví o některých organizacích města, jak jsem psal už v úvodu. Sportovci č hasiči asi ve městě nefungují. Zato funguje diskuzní fórum. Jak moc seriózně si netrouvám hodnotit, bylo by třeba ho sledovat delší dobu.
Celkově nabízejí stránky řadu aktuálních informací, určitě by to ale chtělo vylepšit jejich grafický vzhled.