V souvislosti s rozvojem dopravní infrastruktury silnic druhé a třetí třídy v Karlovarském kraji probíhá celková rekonstrukce komunikace průtahu městem Nové Sedlo-Chranišov. „Stavba navazuje na část dokončenou v roce 2007,“ vysvětluje technický dozor investora Igor Hradil. V nynější době je na místě částečná uzavírka a provoz je řízený semafory.

Řidiči, kteří úsekem každodenně jezdí, se ptají, kdy už budou semafory odstraněné. „Trvá to už docela dlouho a to čekání na zelenou mě přestává bavit,“ uvedl jeden z dotázaných řidičů. Nejen tomu, ale i dalším Hradil vzkazuje, že pravděpodobně už příští týden by měly být práce pro letošní rok u konce a dopravní situace v Novém Sedle bez omezení.
„Aktuálně se dokončuje rámový propustek v Chranišově a myslím si, že možná příští týden dojde k jeho zasypání. To víte, vše záleží na tom, jaké bude počasí. Lidé si také berou dovolené,“ upřesňuje Hradil.

Projekt je podporován z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Objednatel a investor stavby – krajská správa a údržba silnic – financuje v lokalitě též například dvě okružní křižovatky, konstrukční vrstvy, přeložky elektro a sdělovacích kabelů či výměnu vodovodního řadu.
„Město Nové Sedlo se podílí na vybudování chodníků, zeleně a veřejného osvětlení. Tyto věci vyjdou přibližně na dvacet čtyři miliónů korun,“ informuje Šárka Pojarová z novosedelského městského úřadu. Ta říká, že Nové Sedlo získalo na projekt dotaci ve výši 92,5 procenta.
„V rámci rekonstrukce komunikace rovněž dochází k dokončení úpravy náměstí, prostor mezi městským úřadem a kulturním domem Meteor. Dělá se zde nová zámková dlažba či obnovuje zeleň,“ míní Pojarová.

Vedení radnice navíc počítá s tím, že mezi Novým Sedlem a Chranišovem dojde k vybudování průmyslové zóny pro lehké a střední podnikání. „Samozřejmě v takových mezích, aby to nezatěžovalo životní prostředí,“ sdělila Pojarová. Současný termín dokončení rekonstrukce komunikace je stanovený na 30. listopadu 2009. „Jednáme ale o prodloužení lhůty až do 30. června roku 2010, jelikož na kruhovém objezdu máme naplánovanou zeleň. Ovšem křižovatka ještě není hotová,“ doplnila Pojarová.

K. Šujan