V červenci se sedm statečných, jak je označila vedoucí Růžena Štěpánková, vydalo ještě dál. Ve Vsetíně se konal Mezinárodní týden turistiky. „Celkově se tu sešlo kolem 210 turistů nejen z Česka, ale i ze Slovenska, Německa nebo Holandska. A my, sedm statečných chodovských děvčat,“ přiblížila s úsměvem turistické setkání Růžena Štěpánková. „Chodilo se po Beskydech, jeden den jsme si vyšláply i na Slovensko.

A další den jsme se jely podívat i do Kroměříže na zámek a květnou zahradu. Našlapaly jsme za ten týden tak 50 až 60 kilometrů,“ popsala týdenní program. Chodovští turisté oslavili v roce 2016 již 45. výročí svého vzniku. V současné době mají 31 členů, nejstarší aktivní turistce je 82 let. „Ale to je paní, štramanda, i myšlenkově. Řídí dokonce ještě i auto a chodí jedna radost,“ nešetřila slovy chvály na adresu nejstarší členky. V říjnu to současně bude pět let, kdy chodovští turisté začali pravidelně vyrážet na vycházky po okolí, k nimž zvou i další účastníky. A jak potvrdila Růžena Štěpánková, pokud je to lákavá vycházka, přidávají se.

„Teď v létě nás jde tak kolem patnácti, na podzim i dvacet až třicet lidí,“ potvrdila Štěpánková. A nezastaví je ani horké slunce, ani zimní mráz. Trasy plánuje Růžena Štěpánková tady po kraji, občas vyrazí i dál. Ale jak říká, je to o domluvě a vždycky se naplánovaná trasa může změnit. Pokud se chcete přidat, zítra se turisté chystají do Bochova. Sraz je v 7.45 na vlakovém nádraží v Chodově. V nohách budou mít účastníci po návratu zhruba 10 kilometrů.

Kačenka je krásná a zdravá holčička.
Kačenka je maminčin velký zázrak. Narodila se navzdory chemoterapii