To jsou nejčastější odpovědi sokolovských seniorů či zdravotně postižených občanů, kteří využívají službu Senior expres. Ta je velmi vytížená a lidé si ji nemohou vynachválit. Inspirovala se i okolní města nejen z Čech, ale i z Německa. Není proto divu, že se tato iniciativa objevila v Praze po boku smysluplných a ušlechtilých projektů z celé České republiky.

Je až s podivem, že to nikoho nenapadlo dříve. Jednoduchý a praktický nápad, který se chytil od samotného začátku. Pomohl především starším lidem a zdravotně postiženým. Dva další lidé díky němu získali práci. Dnes je služba využívaná maximálně a lidé jsou za ni vděčni. Řeč je o sokolovském Senior expresu, který už znají až v Praze, kde reprezentoval podobně úspěšné projekty z celé naší republiky.

„Národní rada osob se zdravotním postižením udělovala výroční ceny MOSTY 2017. Ve čtyřech kategoriích ocenila projekty a služby, které ulehčují život zdravotně znevýhodněným. Mezi institucemi veřejné správy bylo nominováno i město Sokolov za Senior expres,“ řekla místostarostka Sokolova Renata Oulehlová.

„Za 15 korun odvoz k lékaři či za nákupy je skvělé. Matka totiž špatně chodí a tato služba by jí pomohla, když jsme v práci,“ říká Sokolovák Pavel Stejskal.