Životní podmínky seniorů v Sokolově by se mohly zlepšit. Slibuje jim to vedení města. V mnohém jim chtějí ulehčit a jedním z nápadů je takzvané Senior taxi. To by mělo ulehčit zejména hůře pohyblivým občanům.

„Na detailech prozatím pracujeme. Obecně lze říci, že by se senioři dostali do pro ně hůře dostupných míst. Může jít o lékaře, nemocnici, obchodní centra nebo návštěvu třeba hřbitova," řekla místostarostka Sokolova Renata Oulehlová.

Myšlenka taxi pro seniory vznikla na základě pozitivní zkušenosti z jiných měst, kde podobná služba, podporovaná radnicemi, úspěšně funguje.
Smyslem projektu je usnadnit pohyb po městě seniorům nebo zdravotně postiženým (majitelé průkazu ZTP).
Taxi pro seniory je ryze sociální projekt, jehož záměrem není vytvářet zisk.

„Podobné projekty jsou v rámci společenské odpovědnosti firem v západní Evropě pro každou větší úspěšnou společnost zcela běžnou záležitostí," tvrdí jedna z manažerek, zastupující velkou firmu podporující finančně podobné služby. Jen pro příklad, ostatní města si účtují deset patnáct korun za jednu jízdu. Také si stanoví podmínky, jako je třeba věk nebo místa, kam bude taxi zajíždět.

„Zejména v zimě by to bylo skvělé. Já si na autobus dojdu, ale známá má bolavé nohy, ta by to uvítala," řekla jedna ze sokolovských seniorek.