"Astronomie, Člověk v nemoci a ve zdraví, Česká literatura, Evropská kulturní a duchovní studia, Práce na PC či Dějiny hudby. O to vše mají senioři zájem a studují na naší škole tyto obory. Zimní semestr zakončila drtivá většina z nich úspěšně, a to písemnou prací. Pokud úspěšně ukončí šest semestrů, dostanou osvědčení. Loni hostily slavnostní akt prostory sokolovského klášterního kostela," říká koordinátorka U3V na sokolovské ISŠTE Lucie Kopková.

Lidé, kteří se dožívají důchodového věku v dobré fyzické a psychické kondici, se nespokojí jen s lenošením či krmením holubů v parku. Stále více z nich se se zájmem účastní a aktivně podílí na společenském dění ve svém městě.

„O studium na Univerzitě třetího věku (U3V) mají senioři stále zájem. V tomto akademickém roce se přihlásilo 155 posluchačů. Vedení U3V se snaží každý akademický rok otevírat i nové programy, o které mají senioři zájem," říká Kopková.

Evropská kulturní a duchovní studia, která byla seniorům nabídnuta po velkém úspěchu v nedalekém Tachově. Tradičně pokračují kurzy Práce s počítačem, které posluchačům pomáhají s výpočetní technikou. Zaměřují se na úplné začátečníky i na ty pokročilé. „Líbí se mi i velmi zajímavé programy, které pokračují dalšími semestry, a to jsou Astronomie, Dějiny hudby a Hledání rodinných kořenů," říká jedna z účastnic.
Další ze seniorek si zase nemůže vynachválit základy výpočetní techniky.

„Mladí dnes komunikují jen přes mail nebo sociální sítě či Skype. Tam můžu vidět i vnoučata na druhé straně republiky, což je dobré, a proto jsem tady," říká. „Všem posluchačům přeji úspěšné studium a aby jim zvolené programy splnily jejich očekávání," dodala Kopková.
Tak velký zájem překvapil i vedení města.

„Jsme rádi, že máme ve městě takto aktivní seniory, a tak budeme U3V i nadále finančně podporovat," řekl za město starosta Jan Picka.