Dalším městem, které redakce Sokolovského deníku navštívila, je Kynšperk nad Ohří. Při úvodním rozhovoru starosta René Bolvari pohovořil o uskutečněných projektech a plánech, jež radnice připravuje. Podrobně je představíme během tohoto týdne v rubrice U vás na návštěvě.

Jaké investiční akce se vám podařilo letos uskutečnit?

Letos bylo v Kynšperku dokončeno více soukromých než veřejných investic. Hlavně tedy zámeček v Kamenném Dvoře, to byl opravdu velký projekt. Druhou investicí v řádu desítek milionů korun, tuším tak kolem třiceti, byla výstavba supermarketu. Tento obchodní dům byl otevřen letos na jaře a od té doby slouží veřejnosti. Jinak ty městské investice byly menší než tyto a soustředily se zejména do oblasti komunikací, sportu a volnočasových aktivit.

Mohl byste je čtenářům více přiblížit?

Jedná se například o vycházkovou trasu podél rybníku Sýkorák. Dále se pokračuje v budování areálu zdraví. To znamená, že se udělal povrch na multifunkčním hřišti, připravují se zde komunikace a osvětlení celého areálu. Snad dojde i na sociální zařízení. Letos do toho jde devět milionů korun, přičemž sedm milionů nám přispívá Ministerstvo financí.
Tyto peníze nám vyjednal poslanec Lubomír Suk. Potom by bylo vhodné zmínit úpravy některých komunikací a vodohospodářského majetku.

Kdy vlastně začala výstavba areálu zdraví?

(Smích) No, abych pravdu řekl, tak ta už začala někdy v sedmdesátých letech minulého století. To si pamatuji jako kluk, když se tam vozila škvára a my děti tam drandily na kolech. Ale ta současná fáze budování sportovišť odstartovala v loňském roce, když se vystavěl skatepark, volejbalové kurty – tři antukové a dva pro beach. Letos se pak za pomoci Českého fotbalového svazu dokončilo multifunkční hřiště s umělým povrchem. Podmínkou je, aby bylo osvětlené, aby se na něm dalo hrát i v příšeří.

A druhá etapa?

I ta by měla být hotová letos. Dokončí se zde elektrické rozvody, kanalizační a vodovodní síť. Pro návštěvníky tu pak bude bruslařská dráha a komunikace pro pěší a cyklisty. Dnes je areál napůl uzavřený. Po celkovém dokončení ho ale necháme oplotit, bude zde správce a areál dostane provozní řád.

Investuje se také do oblasti školství?

V současné době se zateplují budovy takzvané nové školy. Ty byly vystavěné na přelomu padesátých a šedesátých let. Základní škola požádala o dotaci z programu životního prostředí. Akce se rozběhla někdy v září a do konce letošního roku by měla být hotová. Zateplení se dělá na objektu jídelny, dvou školních pavilonů a tělocvičny, a to včetně výměny oken.

Celý rozhovor si přečtete v úterním vydání Sokolovského deníku.