I tak jsou ještě letos vlekaři rozhodnutí investovat další miliony korun do modernizace lyžařského areálu, který jako jediný na Sokolovsku disponuje zasněžováním. Díky tomu nedopadl například jako ty v Kraslicích, které letos ani neotevřely.

„Z pohledu tržeb jsme skončili zhruba na šedesáti až sedmdesáti procentech průměrné sezóny," řekl provozovatel Ski Centra Bublava Jiří Lhota. Na nižší návštěvnosti se podle jeho slov podepsalo především to, že sezóna začala až 5. ledna. „Vánoce a Nový rok je období, kdy na hory míří nejvíce lidí. O to jsme opět přišli," konstatoval Lhota s odkazem i na předchozí sezóny. Skicentrum doplatilo i na to, že zejména o víkendech nepřálo počasí. „Podmínky se nám sice dařilo držet díky zásobám technického sněhu a dosněžování na velmi dobré úrovni po celou sezónu. Bohužel jsme takzvaným ´dojezdovým´ skicentrem kvůli absenci ubytovacích kapacit, a tak pokud bylo špatné počasí, lidé prostě nepřijeli."

Dalším faktorem pak bylo, že v době jarních prázdnin v sousedním Sasku bylo opět nepříznivé počasí. „Nicméně nepláčeme a síly vrhneme ihned na přípravy další sezóny. Ta bude ve znamení dalších investic," doplnil.

Ski Centrum Bublava se chce pustit do výstavby druhé přečerpávací stanice ve Stříbrné u sedačkové lanovky, tak aby mohla čerpat více vody a díky tomu rychleji zasněžovat. Vyrůst by ve skiareálu mohla i druhá sedačková lanovka, kterou již mají vlekaři uskladněnou v Kraslicích. Postavit ji chce skicentrum mezi Malým a Středním Bleibergem. Záměru ale musí dát ještě zelenou bublavské zastupitelstvo. Jasno bude už příští měsíc. Celková investice se pohybuje okolo osmnácti milionů korun.

V Bublavě skončila sezóna v pondělí. Vlekaři se nyní pustili například do odstrojování vleků, servisu techniky nebo uskladnění sněžných děl či úklidu celého areálu.