Fandové i majitelé silných strojů se o víkendu sešli na letišti Kříženec v Plané u Mariánských Lázní. Konala se zde již po třinácté Auto – moto párty.
Na akci se sjeli lidé nejen z celého chebského regionu, ale z celých západních Čech. Dohromady se přišlo podívat okolo tří tisíc lidí!

„Myslím, že se show opravdu povedla,“ uvedl jeden z organizátorů, Marek Černý. „Potěšilo nás, že návštěvníky neodradilo ani nepříznivé počasí,“ dodal a ubezpečil moto nadšence, že o akci nepřijdou ani napřesrok. „Určitě budeme chtít naplánovat minimálně stejně tak dobrý program. Doufáme, že jako každoročně přibudou nějaké novinky.“

A co diváky dokázalo rozproudit? „Naprosto skvělá byla destruction derby,“ řekl Jan Vostrý z Chebu. „Myslím, že ta zaujala i ty, které auta příliš nezajímají.“
Kromě klasických závodů pobavil pravděpodobně nejvíc ten asi neplánovaný. Při vystoupení, které neslo název Péřákova asfaltová pomsta, se hlavní aktér rozhodl, že by si chtěl zazávodit. Vyzval proto majitele amerických bouráků, aby některý z nich přijel na plochu letiště.

Velká část návštěvníků nepředpokládala, že přijde odezva. Komik Péřák chtěl totiž konkurovat s vozidlem, které by už pravděpodobně prošlo technickou kontrolou jen zázrakem. I přes to po chvilce na plochu vjel jedna z nablýskaných Corvette. Její majitel se dokonce nad svým soupeřem slitoval a absolvoval závod na zpátečku. V cíli byl ale stejně první. Co by to bylo ale za 'srandazávod', kdyby skončil tak jasně? Moderátoři proto vyhlásili vítězem Péřáka – řidiče Corvetty diskvalifikovali, protože nejel popředu, a tak porušil pravidla.