První etapa vydláždění pěší zóny v historickém centru Lokte začíná. Dojde k tomu po průtazích s rekonstrukcí a výstavbou kanalizace, kde město narazilo na několik problémů. Vizí radních by do budoucna bylo nově vydláždit kompletně celé náměstí. To by ale vyžadovalo mnohem rozsáhlejší investici.

Položení nové dlažby se aktuálně týká pěší zóny v úseku od křižovatky Nádražní a ČSA k Tyršovu náměstí. „Jen náklady na tento úsek se vyšplhají ke dvěma, možná dvěma a půl milionům korun. Kdybychom měli uvažovat o vydláždění celého náměstí, jednalo by se o desítky, možná stovky milionů korun. To město nemůže z vlastního rozpočtu zvládnout," uvedl starosta Lokte Zdeněk Bednář. O dalších krocích se podle něj rozhodne až po nadcházejících volbách.

Práce na obnově splaškové a výstavbě nové dešťové kanalizace nejprve zkomplikovala skutečnost, že místo předpokládané cihlové stoky narazili v podzemí dělníci na bytelnou betonovou. „Kvůli blízkosti historických budov musela být navíc odstraňována ručně," informoval Vít Cibuzar z odboru městského majetku loketského městského úřadu. Město navíc původně počítalo, že k novému dláždění použije původní dlažební kostky. To ale nakonec nebude možné.