V některých městech našeho regionu se pomalu začíná objevovat vánoční výzdoba, v jiných jsou připraveni a začnou co nejdříve. V Sokolově letos přibudou ozdoby za 200 tisíc korun. Město spolu s technickými službami už vybralo lokalitu, kam je umístí.

„Sokolovské technické služby (SOTES) letos ze svého zisku zakoupily nové vánoční ozdoby za 200 tisíc korun," potvrdil jednatel SOTES Jaromír Dvořák. V předchozích diskuzích s vedením města se společně shodli na tom, že je umístí na sokolovském sídlišti Michal. „Lidé chválí vánoční výzdobu v centru města a jeho okolí a říkají, že je zdařilá. Chtěli by mít podobně vyzdobený i vršek Sokolova, kde jsou panelové domy," dodal Dvořák.

V sousedních Kraslicích ještě nezačali, ale podle ředitele tamních technických služeb Roberta Vopičky je vše připravené. „S vánoční výzdobou v ulicích města začneme v nejbližších dnech. Nakoupili jsme před rokem dvěma nové ozdoby, takže to půjde rychle. Za týden až 14 dní máme hotovo, letos nic nového nepřibylo," upřesnil Vopička. Jak dodal, koncem měsíce už budou kácet vánoční strom. Příští týden se zase budou dolaďovat podrobnosti oblíbené kraslické akce Zpívání pod vánočním stromem, což svědčí o tom, že se opravdu blíží doba adventu. „A je to tady, první adventní neděle je za dveřmi," řekla při pohledu na dělníky montující výzdobu v Sokolově na Starém náměstí jedna ze seniorek.