Tak vypadá vnitroblok v ulici Atletická na sídlišti Vítězná v Sokolově. To se má letos změnit. Jde o další část revitalizace velkého sídliště. A na co se mohou lidé těšit?

„Jdeme do výzvy se dvěma projekty. Ten první je vnitroblok ulice Atletická, kde chceme oživit zeleň a přidat odpočinková a relaxační místa včetně laviček a ozeleněných pergol,“ řekl místostarosta Sokolova Jan Picka.

Jak sám přiznal, místo není v současné době příliš atraktivní a věří, že po regeneraci bude místem návštěv lidí z Vítězné.
„Druhá část se týká opravy vozovek, chodníků a vybudování nového parkoviště v téže lokalitě. Vznikne zde 33 parkovacích míst. Jsme rádi za každé takové místo na sídlišti a věříme, že je to vnímáno pozitivně,“ dodal Picka.
V první etapě zde vybudovali nové dětské hřiště za 4 miliony korun.

Sídliště Vítězná

„Vybudování centrálního hřiště bylo prvním krokem k celkové revitalizaci málo vybaveného a nemoderního sídliště,“ řekl Picka.
Konečná varianta myslela dokonce i na připomínky rodičů. Těm se nelíbilo málo stínu a chybějící osvěžení v parných dnech. Přibyly proto prvky jako pítko a velryba, která chrlí vodu přes velmi jemné trysky.

Vloni v létě přibyly další úpravy za bezmála 5 milionů korun. Jde zejména o novou zeleň, osvětlení nebo mobiliář.
V závěrečné fázi by se mělo jednat především o výše zmiňovaný vnitroblok mezi ulicemi Atletická a Spartakiádní.