Na akci pro prvňáky a druháky se podílela většina klíčových sokolovských státních institucí i soukromých subjektů.

„Je výborným příkladem skvěle zorganizované akce, která má v našem městě synergický efekt plynoucí z významu všech subjektů, které na jeho průběhu spolupracují. Ať už jsou to sportovní kluby, státní instituce nebo soukromé subjekty. Takové akce jsou v Sokolově vítané,“ řekl ředitel sokolovské nemocnice Jaroslav Kratochvíl.

„Kapacita byla naplněna stejně jako loni. Zájem ze strany škol je veliký i díky stále kvalitnějšímu programu, který pro děti dáváme dohromady,“ uvedla Markéta Singerová, tisková mluvčí Nemocnice Sokolov a Ostrov a hlavní organizátorka akce.

Děti se například dozvěděly, jak funguje lidské tělo, jak se chovat na silnici, na co dohlíží hasiči a také jak trefit pukem bránu či kličkovat s fotbalovým míčem.

Na akci, jejímž hlavním organizátorem byla Nemocnice Sokolov a FK Baník Sokolov, dorazilo zhruba 450 dětí.

„Pro děti je to ideální teambuilding. Znají se třeba necelý rok a tady mají možnost se poznat v jiných situacích. Důležité je také pro děti zjištění, že sport nebolí a je to zábava, a samozřejmě také základy zdravovědy,“ uvádí třídní učitelka z 2. základní školy v Sokolově Iva Brachtlová. „Akce zapadá do našeho vzdělávacího programu v rámci Ochrany člověka za mimořádných událostí, děti si opakují telefonní čísla složek integrovaného záchranného systému a seznamují se s ukázkami nebezpečných situací a jejich řešením,“ doplnila.

„Měli jsme 13 stanovišť, na kterých se děti rozhodně nenudily. Celý den si hrály a přitom si nenásilně osvojily důležitá pravidla praktického života,“ uvedla další klíčová osoba celého projektu, Petra Božeková Makoňová ze sokolovského Baníku. (roc,ms)