Řidiči jedoucí lokalitou Vítězná v Sokolově se musejí obrnit trpělivostí. Odměnou jim bude nový asfaltový povrch, po kterém roky volají. Vozovka je jednou z nejfrekventovanějších ve městě. Zároveň však byla jednou z nejvíce poškozených a někteří z řidičů ji neváhali nazvat tankodromem.

„Několik let jsme usilovali o její rekonstrukci. Stavba byla, ne naší vlastní vinou, rozdělena na dvě etapy poté, co firma Eurovia, která vyhrála poprvé výběrové řízení na rekonstrukci silnice, narazila na kaverny, které byly kryty betonem. S jejich likvidací projekt původně nepočítal. Částka, o kterou by se rekonstrukce navýšila, výrazně přesáhla zákonem povolených 20 %. Rekonstrukce silnice byla v polovině přerušena, s firmou Eurovia byla ukončena smlouva a na druhou půlku bylo vypsáno nové výběrové řízení," upřesnil místostarosta Sokolova Karel Jakobec.

„Nejde jen o Vítěznou, ale spravit by potřebovaly i další ulice či chodníky. Některé jsou opravdu zoufalé," tvrdí jeden ze Sokolováků. „Komunikace se opravují každý rok podle schváleného plánu oprav a dle objemu finančních prostředků vyčleněných zastupitelstvem města," odpovídá Martina Hanilcová z odboru správy majetku.