Místo, na němž proběhly stavební úpravy, se nachází v těsné blízkosti základní a mateřské školy, kde se denně pohybuje velké množství chodců. Dosud lemoval levou stranu komunikace pouze nezpevněný pozemek, který chodci využívali ke zkracování své cesty. Chyběl zde i jakýkoliv přechod, a tak se tento úsek na Masarykově ulici stával nebezpečnou záležitostí jak pro chodce, tak i pro projíždějící řidiče.

„Usilovali jsme o realizaci projektu, v jehož rámci bude v kritických místech vybudován plnohodnotný chodník i bezpečný přechod pro chodce v bezbariérové úpravě, na kterém nebude chybět kvalitní osvětlení, aby byl přehledný i za tmy nebo zhoršeného počasí," uvedla starostka Nového Sedla Věra Baumanová.

Obojí zajistila prázdninová výstavba. Stavba podstatně zvýšila bezpečnost chodců, zvláště pak dětí, které denně dochází do blízké základní a mateřské školy. Taktéž zajistila lepší přístup k místnímu kostelu a Dennímu centru Žirafa. Její osvětlení podpořila 120tisícovým příspěvkem Nadace ČEZ v rámci grantového řízení Oranžové přechody.

Celkové náklady města na projekt se vyšplhaly na 235 851 korun. „Základní bezpečnostní heslo na silnicích zní ‚vidět a být viděn'. Úsek před školami v Novém Sedle byl z tohoto pohledu kritický. V místě se pohybovalo mnoho dětí a řidiči jejich pohyb u silnice ani přecházení z důvodu chybějícího přechodu vůbec nemuseli očekávat. Až nové zázemí a speciální světla, která jeho viditelnost a přehlednost zajistí i za zhoršených podmínek, konečně učinily z komplikovaného úseku bezpečné místo pro pohyb chodců," řekla Michaela Žemličková, ředitelka Nadace ČEZ.

Autor: Lucie Žippaiová