Kompletní rekonstrukce se dočkala další část průtahu Novým Sedlem. Stavbaři zde dokončili úpravu vozovky od kruhové křižovatky k vlakovému nádraží směrem na Chranišov. Na hotových osm set metrů silnice pak v příštím roce navážou další etapy výstavby. Poslední práce mají být hotové do poloviny roku 2010.

„Na vozovce se vybudovaly bezpečnostní prvky, také odbočování je zde mnohem lepší, také došlo ke zklidnění dopravy, což je i cílem této přestavby. Rád bych zdůraznil, že silnice byla opravena nejen kvůli svému špatnému stavu, ale hlavně v návaznosti na výstavbu silnice R/6, během níž tudy povede odkloněná doprava,“ uvedl náměstek hejtmana Karlovarského kraje pro dopravu, silniční hospodářství a regionální rozvoj Petr Navrátil.

„Tato silnice II/209 je poměrně důležitá a dost frekventovaná,“ poznamenal ředitel krajské správy a údržby silnic Petr Želechovský.
Celý projekt je rozdělený do čtyř samostatných etap a náklady jsou vyčíslené na téměř 60 milionů korun. „Jedná se vlastně o návaznost na stavbu okružní křižovatky, která byla dokončena v roce 2007 za 21,4 milionu,“ připomenula Jana Pavlíková z oddělení vnějších vztahů krajského úřadu.

Na jaře se k rekonstrukci připojí i samo město, které se postará o vybudování nových chodníků, pásů zeleně a veřejného osvětlení.