Horské chaty a penziony na Sokolovsku hlásí na silvestra plno. Své hosty lákají na lyžařský areál, běžkařské stopy i bujarou veselici. V horské Bublavě bude přelom roku slavit ve většině německá klientela. Hranice jsou odtud totiž na dohled.

„Silvestr je zamluvený. Jezdí k nám stálí klienti, občas se objeví někdo nový," hlásí Marie Kopecká z bublavského Švejk restaurantu a penzionu. Jak upřesnila, letos tvoří klientelu ze 70 procent zahraniční hosté z nedalekého Německa. „Silvestr se prodá všude. Poté už je to slabší," dodala Kopecká. U Švejka nabízejí i pestrý doprovodný program ve velkém sále, kde se prý každý může vydovádět. Obdobně mluví v nedalekém penzionu Langer.

„V těchto dnech máme obsazeno. Klienti najedou, oslaví nový rok a zase odjedou," říká Marcel Langer. Letos však s nimi počítá až do 6. ledna. Většina klientely je také německá a mají většinou první týden v příštím roce dovolené. Jak upřesnil, byl se podívat na bublavských sjezdovkách, které sousedí s jejich penzionem. „I po oblevě se sníh udržel a vleky jezdí," dodal Langer.

Milovníci běžek si na své určitě přijdou v Přebuzi. Své o tom ví parta, která si oslavu nového roku v horské vísce nenechala ujít. „Na oslavy konce roku jezdí stálá klientela, většinou Pražáci. Najíždějí kolem 28. prosince a odjíždí 2. ledna," nastínila provozovatelka Kovářské boudy Daniela Jochmanová.