Netradičně oslavit příchod nového roku mohou zájemci například na hradě v Lokti. „Musí si oslavu ale dopředu objednat. My jim pronajmeme jen prostory. Program na klíč neděláme. Ten si zájemci o silvestr na hradě musí zajistit sami,“ uvedla kulturní referentka hradu Šárka Žižková. Cena za oslavu na hradě záleží podle ní například na tom, kolik prostor by oslavenci chtěli pronajmout, na jak dlouho nebo také jak moc by silvestrovská oslava zasáhla do návštěvnického provozu. Jednodenní pronájem hradního sálu vyjde podle oficiálních webových stránek až na 150 tisíc korun.
Silvestrovské oslavy byly na loketském hradě už dvakrát. „Máme otevřeno 365 dní v roce. I poslední či první den v roce se lidé mohou na hrad přijít podívat,“ řekla Žižková.


Bez včasné rezervace silvestra budou mít někteří oslavenci těžké najít volné místo v hospůdkách, restauracích či jiných lokálech na Sokolovsku. „Lidé už se chodí ptát. Rezervace budeme ale přijímat až začátkem listopadu,“ uvedla Soňa Fečíková ze sokolovské restaurace Koruna. „Silvestr budu pořádat, ale vejde se k nám jen omezený počet lidí, a to 70,“ tvrdí Fečíková.


I v penzionu Na Kopečku v Bublavě budou rezervace silvestra přijímat až od listopadu. „Nebudeme přijímat rezervace jen na jeden den. Zájemci mohou přijet na celý týden a v pobytu budou mít zahrnutu i silvestrovskou oslavu,“ tvrdí majitel penzionu Vojtěch Langer. Podle něj bude kapacita penzionu do konce listopadu naplněná.


S nedostatkem místa o silvestrovské noci nebudou mít problémy v menších obcích. „Na rezervace do hospůdek je u nás zatím brzo. S místem nebude problém a větší turistický ruch v tento čas asi také není možné očekávat,“ řekl majitel restaurace U Divočáka v Krásně Josef Havel. Podle něj se Krásenští mohou těšit na předsilvestrovský rozjezd s kapelou Katapult.