Nesčetně dotazů, kdy letos postaví sněhuláka, padá na hlavu šindelovského meteorologa Rudolfa Kovaříka. Není to obyčejný sněhulák. Například před dvěma lety totiž měřil 4,25 metru, a stal se největším v republice.

„Chodí za mnou děti, ale i sousedé a další chataři. Do práce se pustím až příští týden,“ říká Rudolf Kovařík. Začít chtěl už o víkendu, ale stavění odložil kvůli předpovědi počasí. „Mělo se oteplit a spadnout i srážky. Ty se ale změní ve sněžení, což je jenom dobře,“ poznamenal.
Lidé byli zvyklí, že sněhulák na ně dohlížel už o vánočních svátcích. Nedostatek sněhu však vše zhatil. „Děti po něm dychtí, protože jsem nestavěl ani loni, když byla tak mizerná zima,“ řekl. Kovařík očekává, že na sněhuláka se přijedou opět podívat desítky lidí. Vždyť před dvěma lety napočítal přesně 335 návštěvníků.

„Stály tady dokonce kolony aut a tvořily se i zácpy,“ usmívá se. S hosty si vždy vykládá o počasí a vysvětluje, jak je možné tak velkého sněhuláka postavit. „Představuje to mnoho práce. Postupně se musí sníh kropit a nechat zamrznout. Tak musím pokračovat až do konce. Letos bude mít šindelovský pozorovatel počasí zřejmě posily. „Známí se na stavění těší, a tak mi budou asistovat,“ doplnil Kovařík. Myslí si, že letos rekord překonán nebude. Ke čtyřmetrové výšce sněhuláka by se ale chtěl přiblížit