Nedávná petice občanů Hornické ulice plus množící se stížnosti obyvatel na sídlišti Michal donutily jednat hlavně městské policisty. Podle jejich velitele Petra Kubise však nepomáhají ani důrazná upozornění provozovatelů. Starosta Sokolova Jan Picka řekl, že budou situaci monitorovat do února a pokud se nezlepší přijde v březnu návrh na vyjmutí provozoven ze seznamu heren.

Sami občané vidí, že domluvy ani pokuty nezabírají. Navrhují proto, aby otevírací doba byla kratší, a nikoliv nonstop. Velitel strážníků a radní v jedné osobě však chce ještě dál. Na podobné věci má totiž Sokolov páky. Provozovatelé podepsali deklaraci, ve které se zavazují dodržovat přísná pravidla.

„Na základě opakovaných stížností na rušení nočního klidu kolem provozovny Dukla byl předvolán k podání vysvětlení provozovatel uvedeného zařízení, který byl důrazně upozorněn na opakující se problémy v okolí své provozovny. Provozovatel slíbil, že učiní opatření, která povedou ke zlepšení stavu," řekl Kubis. Na místo jsou pravidelně vysílány hlídky městské policie i Policie ČR. Vzhledem k tomu, že se situace do současné doby nezlepšila, Městská policie Sokolov navrhne novému zastupitelstvu města, aby byl na této adrese zakázán provoz výherních hracích automatů.

„Domníváme se, že to je hlavní příčina všech problémů. Na místě budeme do té doby i nadále provádět zvýšené kontroly. Uvítáme, pokud občané telefonicky vyrozumí městskou policii na lince 156, popřípadě PČR na lince 158 v případě, že zaznamenají jakýkoliv hluk v této oblasti," dodal Kubis.