Při zamykání řeky Ohře připlula na loučemi osvětlené loďce pohádková víla. Ta při známé melodii Smetanovy Vltavy řeku symbolicky zamkla klíčem a tím uzavřela vodáckou sezónu. Poté se k překvapení všech přihlížejících vrhla do studené řeky a doplavala ke břehu.

Letošnímu zamykání přálo počasí. Nově se také jelo ze Sokolova, kde firma Dronte, která sobotní akci pořádala, zřídila letos další vodácké stanoviště. Firma provozující tábořiště mluví o velkém zájmu vodáků. „Ohře je velmi oblíbená řeka. Chceme rozšířit služby a zázemí pro vodáky,“ potvrdila ředitelka Dronte Hana Červenková. V loděnici v Sokolově zahrála vodákům kapela Spektrum a hodinu po poledni vyplul za zvuků kytar konvoj pětadvaceti lodí, který nabral kurs směr Loket.

„Ohře je první řeka, kterou jsem ve třinácti letech sjel. Od té doby je mou oblíbenou,“ řekl Míla Pražák z Prahy, který si sobotní trasu v lodi nenechal ujít. Jak dále pokračoval, konečně přálo vodákům počasí. „Je krásný barevný podzim a řeka čistá a sjízdná,“ zhodnotil Pražák. Pořadatelé čekali větší zájem, ale i tak byli s akcí spokojeni. „Za splutí ze Sokolova do Lokte jsme půjčovali loď za symbolických třiset korun,“ dodala Červenková. Svou roli možná hrál prý fakt, že akce se stejným zaměřením se konala v Kynšperku. Pod loketským hradem si poté mohli zájemci zapůjčit loď či raft zdarma. K dispozici jim byly rady a pomoc odborného instruktora. Zamykání předcházel bohatá doprovodný program. Hrály zde kapely Alison, Spektrum, KV Expres nebo Roháči. Pořadatelé mysleli i na děti a připravili jim řadu soutěží. Vodu sjížděli v sobotu hlavně takzvaní skalní vodáci. A jak se poznají? „Nevadí mu počasí, řeku si sjede klidně i o Vánocích. Má také vlastní loď a je na patřičně hrdý a pyšný,“ dodává Pražák.

„Myslím si, že to je dobrý nápad v podobě spojení Sokolova s Loktem,“ konstatoval další z vodáků. Jak neopomněl dodat, po předchozích ročnících, kdy jim nepřálo počasí a pršelo, letos je konečně doprovázelo na vodě slunce. „Příští rok jsem tu zas,“ dodal s úsměvem.