S dotacemi na vybudování cyklostezek mohou počítat některé obce v Karlovarském kraji. Zastupitelstvo kraje totiž schválilo balík příspěvků ve výši 3,3 milionu korun, ze kterého půjdou peníze například na vytvoření Dirty parku v Perninku, cyklostezky z Nové Role do Mezirolí či na úpravu cyklotrasy z Květnové do Vojkovic u Ostrova. Stranou nemá zůstat ani Horní Slavkov. Ten se bude moci pustit do výstavby nového areálu pro skatepark. Vzniknout by měl v lokalitě U Rakety – poblíž zahrádek. Radnice ho sem přemístí z nedalekého parkoviště. Důvodem je hluk, na který si lidé stěžují. „Chceme, aby skatepark byl co nejdále od obytné zóny. Tamní obyvatelé za námi chodí a ptají se, kdy už ho konečně přestěhujeme. Stihnout bychom to měli ještě v letošním roce,“ sdělila starostka Horního Slavkova Jana Vildumetzová. Rozpočet projektu je 600 tisíc korun. Od kraje město dostane polovinu částky. Zbytek uhradí ze svého.

Řada Slavkováků si myslí, že skatepark je pro mládež vhodnou atrakcí. „Nedávno jsem se byla podívat, kolik skejťáků na překážkách jezdí. Řeknu vám, byla tam spousta mladých, kteří se dobře bavili. Je moc dobře, že tu mají takovou možnost vyžití,“ řekla Soňa z Horního Slavkova. „Podle mě je lepší, že se vyblbnou na prknech, než aby se scházeli někde po hospodách a pak demolovali město,“ podotkl další z dotázaných.

Kraj podporuje obce již tradičně poskytováním příspěvků ze svého rozpočtu v rámci dotačního titulu Podpora rozvoje cyklistické infrastruktury v Karlovarském kraji. „Za tyto finance bude rovněž zpracována dokumentace pro projekt cyklostezky v Teplé, vznikne multifunkční areál adrenalinových cykloproduktů Výsluní v Březové, zrealizují se cyklostezky v Chebu, ale také z Perninku do Abertam a z Perninku do Horní Blatné,“ uvedl náměstek hejtmana Petr Navrátil.