Nové atrakce se dočkají skateboardisté v Sokolově. Ačkoli původně po městě požadovali takzvanou U – rampu, nakonec se rozhodli pro náročnější překážku.

„Rampa je už prý přežitá. Místo toho chtějí něco složitějšího. Má to být nějaký útvar ve tvaru betonového bazénu. Sami si to dokonce navrhnou,“ informoval starosta Sokolova Karel Jakobec.
„Nám je to v podstatě jedno, co si vyberou, peněz to totiž bude stát stejně,“ pokračoval Jakobec s tím, že město na vylepšení skateparku věnuje částku kolem půl milionu korun.

Tím ale modernizace areálu pod zimním stadionem nekončí. „Navíc tam necháme položit i nový mikroasfalt,“ přislíbil starosta.
Podle místostarosty Sokolova Jaromíra Dvořáka je skatepark hojně využíván. Někteří jeho návštěvníci se prý ale nechovají tak, jak by město očekávalo.
„Bývají tam všude kolem po zemi poházené odpadky, přestože je v místě několik košů. To se mi opravdu nelíbí. Je to ale mnohem lepší, než aby se projížděli po parku a nepořádek dělali tam. Takhle se koncentrují na jednom prostranství,“ prohlásil Dvořák.