Velké oblibě se těší letos v červnu otevřený skatepark v Kynšperku nad Ohří. Cestu za pořádnou jízdou sem totiž nacházejí nejen místní, ale i příznivci tohoto sportu z širokého okolí. „Jezdí sem lidé z Habartova, Sokolova, Karlových Varů či Mariánských Lázní. To ale není všechno. Už se tu stačili objevit i skateboardisté z Prahy, Plzně, a dokonce i ze Slovenska,“ vyjmenoval Jaroslav Vandas z Kynšperka nad Ohří. Ten je nejen vyznavačem jízdy na skateboardu, ale navíc se aktivně podílel na vytváření zdejšího areálu.

"Prvotní myšlenka je už hodně stará. Letos se to ale konečně dotáhlo do finále. Nakreslil jsem schéma, jak by skatepark měl vypadat, a vybraná pražská firma to pak celé zrealizovala. Kynšperk se tak může pyšnit, že má betonový skatepark, který je vlastně teprve třetí svého druhu v České republice,“ poznamenal Vandas.

„Já si myslím, že se na něm dá docela slušně vyřádit. Už jsme tu také dělali takové místní závody, kterých se zúčastnilo něco kolem šedesáti lidí,“ doplnil s tím, že není vyloučené, aby se zde v budoucnu dokonce jezdila republiková soutěžní série. „Dostat sem jeden ze závodů, kterých se během roku jede sedm až osm, je relativně možné,“ konstatoval.

„Jsem rád, že je skatepark tolik využívaný a plní svoji funkci. Jeho uživatelé si ho navíc sami pokreslují graffiti. Tak jsme se i domluvili. Řekl jsem, raději si to počmárejte vy, bude lepší, když to bude ve vašem stylu,“ uvedl k tématu starosta Kynšperka nad Ohří René Bolvari.

Kdo si chce zajezdit a vyzkoušet různé skoky, může, musí však dodržovat stanovená pravidla. Do areálu je přísně zakázáno nosit alkohol, zbraně a drogy. Navíc zde platí zákaz kouření. Skateboardisté do deseti let zde mohou jezdit pouze v doprovodu rodičů. Pokud návštěvníkům ještě není patnáct let, měli by mít přilbu a chrániče na kolena, lokty a zápěstí. Pro ty starší je to doporučení. „Musím říci, že se snažíme co nejlépe dodržovat pořádek. U nás problém není, malé děti tu ale občas nějakou tu plastovou lahev přece jenom pohodí. Docela nás také štve, že když si sem doneseme cokoli kovového, tak to někdo ukradne,“ zmínil Vandas.