Zahájení školního roku až 7. září, právě takové výjimky se dočkali žáci i učitelé chodovské školy Komenského. Žáci i pedagogický personál totiž mají za sebou pestré chvíle spojené s velkým stěhováním školy.

Druhý stupeň 1. základní školy se totiž přesunul do budovy zdejšího gymnázia. To se naopak přesunulo do ulice Komenského. Po mnoha letech se tak historická budova u městského úřadu v Chodově promění v gymnázium a střední odbornou školu. Žáci druhého stupně základní školy se naopak přesunou do ulice Smetanovy.
„Třídy během prázdnin prošly tradiční údržbou, a žáci a jejich učitelé se tak vrací do uklizených prostor. Největší změna čekala na studenty Gymnázia a střední odborné školy Chodov. Ti v úterý nastoupili do nové školy, kterou její zřizovatel (Karlovarský kraj) směnil s Chodovem. Malé gymnazisty přivítal v novém působišti starosta Chodova Patrik Pizinger, jeho zástupce Luděk Soukup a krajský radní a chodovský zastupitel Josef Hora. Chodovské základní školy v uplynulém roce navštěvovalo 1257 žáků, z toho bylo 151 prvňáčků. Obdobné číslo lze očekávat i letos, definitivní počty dětí budou známy až v závěru září," informoval za Chodov Martin Polák.
O tom, že není legrace přemístit kompletní vybavení školy, se přesvědčili žáci a učitelé škol. Stěhování však proběhlo v krátkém časovém úseku, a to za vydatné pomoci všech žáků a pedagogů školy. Přes prázdniny se pak své práce chopili dělníci, kteří mnohými úpravami a stavebními pracemi připravili krásné prostředí pro žáky.


„Proměnou prošly například prostory šaten, kam byly umístěny šatní skříňky, nebo též prostory bývalé sborovny, kde se nyní nachází sekretariát školy a ředitelna. Od 1. září nese škola oficiální název: Gymnázium a střední odborná škola Chodov. K této změně došlo na základě obměny oborů nabízených ke studiu. Nově byla otevřena třída oboru Průmyslová ekologie, třídy gymnázia a ekonomického lycea byly zachovány. Otevření školy 1. září bylo velkým dnem i pro nové žáky školy, zejména pro primány. Věříme, že se našim primánům bude u nás líbit a že jejich studijní výsledky budou chloubou školy. Stejně tak i stávajícím studentům," dodala pedagožka chodovského gymnázia Jitka Čmoková.

Klára Čurlinová