Sedm vleků, jedna lanovka a svahy různých druhů obtížnosti. To čeká na vyznavače zimních sportů v moderním krušnohorském Ski Centru Bublava – Stříbrná. Prezentuje se jako rodinný skiareál s bezpečnými, širokými sjezdovkami, kde si podle testu Deníku přijdou na své úplní začátečníci i pokročilí lyžaři.

Do skiareálu se pohodlně dostanete z české i německé strany. Bez potíží jsme zaparkovali na svahu přímo u sjezdovky Malý Bleiberg, odkud jsme přímo na lyžích dojeli ke kase pro permanentku. Zaparkovat je nicméně možné ještě na parkovišti cca 200 metrů od svahů.

To, že skiareál myslí na rodiny s dětmi, je patrné hned na první pohled. Vedle sjezdovky Střední Bleiberg se učí lyžovat i ti nejmenší. K dispozici mají vlek zdarma u školního hřiště, a pokud je v provozu celý areál, otevřená je i cvičná trať naproti obtížnější sjezdovce Velký Bleiberg.

Naprosto novou dimenzi dostal skiareál teprve před pár lety, když vlekaři vybudovali sedačkovou lanovku a vyprofilovali novou sjezdovku dlouhou celý kilometr. Tu jsme letos neměli šanci otestovat, protože její otevření se plánuje až na středu. V minulém roce jsme si ale na ní užili perfektní lyžování. Výhodou je, že na vrchol sjezdových tratí vystoupáme buď na kotvě ze Středního Bleibergu, nebo právě sedačkovou lanovkou. Díky tomu se můžeme rozhodnout, na kterou ze sjezdovek se následně vydáme. U turniketů na Středním Bleibergu se nezdržujeme vyndáváním permanentky, ty jsou totiž bezdotykové. I celkový servis je na perfektní úrovni. Ve skicentru si můžeme půjčit kompletní lyžařské vybavení. Skiareál je vybavený i novým strojem na úpravu lyží a snowboardů, nechybí ani lyžařská škola a čisté, vyhřívané toalety.

Pod Středním Bleibergem si můžete i chvíli oddychnout přímo před tamními bufety, ve kterých kromě nápojů podávají například bagety, párky nebo hamburgery.

A zhodnocení testu Deníku? Skiareál je přesně takový, jak se prezentuje. Je nejmodernějším skiareálem na Sokolovsku, který do svého rozvoje každý rok investuje, což jeho návštěvníci oceňují pravidelnými návštěvami. A díky mrazům se nyní dařilo několik dní zasněžovat, a tak už ve středu budou moci lyžaři vyrazit i na kilometrovou trať a již brzy možná i na obtížnější Velký Bleiberg.