Kdo šel okolo, ten se alespoň na chvíli zastavil. Nemohl totiž odtrhnout oči od nevšední podívané, která se odehrávala v centru Kraslic na střeše místního Free Clubu – restaurace oblíbené zvláště mezi mladými lidmi vyznávajícími extrémní sporty. A bylo to také znát. Ze střešní rampy se řítili snowboardisté a borci na lyžích. Někdy doslova šílené skoky je bavily a od další jízdy je neodradilo, ani když se dole na sněhu vyváleli.

Příprava show trvala zhruba týden. Samotná výstavba sjezdu tři dny. Na pomoc přišla vhod i těžší technika – doskočiště upravovaly malé bagříky s radlicí. „V kuse pracovalo asi pět lidí,“ poznamenal organizátor víkendového Jump Contestu Matěj Secký. „Někteří lidé, když slyšeli, co chystáme, tak tomu příliš nevěřili. Možná si i říkali, že jsme cvoci. Přitáhnout podobnou akci do města je ale podle mě parádní,“ řekl radostně Secký.

Závodníci sjížděli z výšky deseti metrů. Konstrukce z lešení se tyčila na střeše. I ta byla pokrytá sněhem a zakončená odrazovým můstkem. „Mně se skákalo dobře. Ani ostatní kluci si nijak nestěžovali. Dokonce přemýšleli, že by sjezd mohl být ještě větší,“ zvolal snowboardista Jan Trnka.