Základní škola v Křižíkově ulici se i letos zapojila do projektu s názvem Sazka olympijský víceboj. A v jeho rámci uspořádali právě charitativní akci Děti dětem.

Sport a charita nejsou školákům, rodičům a pedagogům v sokolovské základní škole Křižíkova vůbec cizí. Dokázali to loni, kdy je poprvé navštívila olympijská hlídka. Letos se jim to podařilo opět, ale to jim nestačilo, chtěli víc.

„Minulý rok jsme byli mezi 14 nejlepšími školami v republice a navštívili nás olympionička, biatlonistka Veronika Vítková a bývalý hokejista a mistr světa Bohuslav Ebermann," upřesnil ředitel školy Vladimír Vlček. Letos byla škola opět úspěšná, a tak ji navštívila další olympijská hlídka.

„Letos jsme byli opět úspěšní. Zvolili jsme i doplňkovou disciplínu, a to charitativní projekt," konstatoval Vlček. Spolu s ostatními pak přemýšleli, co s finanční odměnou. Možností je několik. Mohli nakoupit například sportovní náčiní, ale rozhodli se jinak.
„Kolegyně Petra Karmazínová přišla s návrhem štafety. S tím, že výtěžek by šel dětem. Chtěli jsme někoho ze Sokolova a volba padla na Honzíka Šnajdra, syna jednoho z hasičů," dodal Vlček.

Škole se podařilo vybrat a přispět tak na rehabilitační pobyt chlapce 12 797 korun. Pokud bude Český olympijský výbor (ČOV) v podobných aktivitách pokračovat i příští rok, zúčastní se ho i zmíněná škola. Stejně tak charitativního projektu. Olympijský víceboj totiž přitáhl i děti osvobozené od tělocviku. „ČOV v rámci kampaně Česko sportuje na podporu zdravého životního stylu připravil projekt proto, že chce rozhýbat školáky," nastínila Barbora Žehanová z ČOV.