Postavíme novou školu.“ To je cíl, za kterým jde sokolovská ISŠTE. V ruce má projekt a čeká, až bude moci požádat o evropské dotace. Pokud uspěje, bude se moci pustit do přestavby školního areálu, a navíc vybudovat zcela nový pavilon pro zhruba sedm stovek žáků.
„Už v roce 1998 jsme začali pociťovat, že staré budovy jsou v nevyhovujícím stavu. Zatéká do střechy a špatná jsou i okna. Zkrátka jsme si řekli, že by bylo vhodné vytvořit pro žáky takové kulturnější prostředí,“ uvedl ředitel školy Josef Novotný.

„Postupem času se nám podařila první věc, sehnali jsme čtyřicet milionů a přestavěli jsme dílny. Pak jsme si řekli, co dál? Z diskuse vzešel návrh, že bychom postavili novou školu. A to nejen kvůli rozbitým oknům a oprýskané omítce. Reagovat chceme i na potřeby regionu, vzhledem k požadavkům na obory,“ pokračoval ředitel.

A s čím projekt revitalizace Centra vzdělání počítá? Zejména mu ustoupí jedna ze stávajících budov. „Já si myslím, že jí škoda není,“ podotkl Novotný s tím, že demolice by vyšla na sedm milionů korun.
„Nová stavba by pak měla sloužit nejen pro potřeby školy, ale také pro celý sokolovský region. Působíme totiž nad rámec našich povinností, jako jsou rekvalifikační kurzy. Zrovna minulý týden jsme například otevřeli Univerzitu třetího věku pro zhruba sto seniorů,“ zmínil Novotný.
V současné době je hlavní vchod do školy nasměrovaný do ulice Jednoty. „Záměrem však je celé zařízení otočit na druhou stranu, směrem k potoku a do pěší zóny,“ poznamenal.

V novém pavilonu budou mít školáci k dispozici vlastní knihovnu a tělocvičnu. „Do objektu se má vejít sedm stovek žáků, což nám umožní dostát optimalizaci školství Karlovarského kraje, jež nám ukládá, abychom do budoucna opustili všechny budovy v Královském Poříčí,“ vysvětlil Novotný