Besedy probíhaly na základní škole v Křižíkově ulici. Nejdříve besedoval se školáky kapitán týmu Jakub Dvořák a vedoucí sportovního centra mládeže David Vaněček. Na druhé besedě se poté představil trenér áčka Bohuslav Pilný, kterého doprovodil obránce Adam Čihák.

„Na obou setkáních nejdříve všichni hosté povyprávěli o svých fotbalových kariérách. Následovaly diskuze na téma zdraví, životní styl či správné stravování. Baníkovci se s žákovskou obcí shodli, že sportovní výkon je spojen s dobrou stravou a důležitou roli hraje i psychická pohoda,“ nastínil průběh besedy mluvčí sokolovské radnice Vladimír Meluzín.

Školáci nezapomněli zmínit, že právě tělocvik patří k jejich nejoblíbenějším předmětům.

Velkým tématem setkání byla společná diskuze nad tím, jaký je přínos sportu pro život jedince i společnosti. Mladí posluchači si odnesli ponaučení, že kolektivní sport učí člověka návykům respektovat pravidla nebo naučit se komunikovat. „Neméně důležitou součástí je i spolupráce, která je v cestě za úspěchem klíčová. O tom všem zástupci našeho klubu s žáky a žákyněmi dlouze diskutovali,“ shodli se kantoři.

Oporou je sportovcům hlavně rodina. „Od manželky se mi dostává maximální podpory, protože už mě jako sportovce poznala. Sama také ráda sportuje. Snažím se jí čas, který strávím na fotbale, co nejvíce vynahrazovat,“ řekl Vaněček. Otázky směřovaly i na to, zda se sportem a dřinou okolo nechtěli sportovci takzvaně praštit.

„Přemýšlím o tom v obdobích, kdy se mně nebo týmu nedaří. Říkám si, jestli bych už svoje místo neměl přenechat někomu mladšímu. Poté ale zase přijdou lepší momenty a člověk tyto myšlenky zažene,“ řekl kapitán týmu Jakub Dvořák.