Je u základní školy v Husově ulici a patří pod tamní Dům dětí a mládeže Bludiště. „Všechny školy a školky tak dostaly k dispozici dvě plochy,“ uvedl mluvčí města Martin Polák.

„Poslouží k zábavě a poučení v oblasti environmentální výchovy,“ poznamenal Polák.
Kromě lezecké stěny tam mohou děti využít herní prvky – skluzavku, vzduchovou trampolínu – nebo si zahrát třeba šachy. V zahradě přírodního stylu se pak v novém amfiteátru budou konat vystoupení a přednášky.

Zajímavá je i naučná část, kde se návštěvníci mohou názorně seznámit s přírodními jevy a zákony. Poslouží jim k tomu mimo jiné optický hranol, solární sprcha, parčík s nejrůznějšími dřevinami, meteorologická budka s přístroji, funkční model vodního koloběhu a několik informačních tabulí, které popisují například princip obnovitelných zdrojů energie.

Slavnostního otevření se kromě zástupců Chodova, domu dětí, školy a dalších hostů zúčastnili i žáci partnerské školy z německého města Lugau, kteří do nové zahrady přivezli sazenice rostlin. „Zahrada ekologického centra Chodov byla vybudována v rámci česko-německého projektu o obnovitelných zdrojích energie a environmentální výchově a vzdělávání dětí a mládeže Na stopě klimatu. Na akci se podařilo získat dotaci z Evropského fondu pro regionální rozvoj,“ konstatoval Polák.