O tom, že obchodníci jsou děti z tamní mateřské, základní i střední školy naprosto dokonalí, svědčí výtěžky z minulých let. Tak třeba loni se podařilo vybrat rekordně přes třicet tisíc korun. Letošní výtěžek se zatím ještě sčítá.

Děti se společně s kantory na školní vánoční trhy dobře připravovaly. Vyráběly doma i ve škole například krmítka, vánoční dekorace, pekly cukrovinky a podávaly i horký čaj a párky v rohlíku. Rodiče pak vše ve velkém skupovali. „Napekla jsem malé dortíky. Trvalo mi to asi hodinu a dobře se prodávaly," říkala spokojeně žákyně šesté třídy Anička Cichocká. To její spolužák Petr Gottfried zase nabízel ručně vyrobené kalendáře a svícny. „Kupte si svícen. Přispějete na zvířátka," zvolával na nádvoří školy. „Za hodinu jsme polovinu našeho zboží prodali," pochlubil se. Škola myslí na opuštěná a handicapovaná zvířata každý rok. Ve stanici Drosera si adoptovala káně a přispívá tak na jeho krmení a péči.

„Této pomoci si nesmírně ceníme. Děti na nás myslí každý rok a já jsem rád, když pak na stanici přijdou a mohu jim ukázat, jak se o zvířátka staráme," řekl za Droseru Vladimír Tomáš Smolík.